طراحی، توسعه و پشتیبانی وب سایت

راه حل های آنلاین برای هر تجارتی

هدف ما ایجاد تحول مثبت در کسب و کار شما است؛

امتحان کنید...

طراحی, برنامه نویسی و بهینه سازی وب سایت

سرویس پیامک, فروش دامین و میزبانی سایت

دسترسی سریع

طراحی وب سایت

ما معتقدیم که وب سایت شما جنبه مهم و حرفه ای شرکت شما است و باید از نظر فنی کاملاً بی نقص و مدرن، از نظر ظاهری شکیل و از نظر محتوا جامع و هدفمند باشد تا بهترین نتیجه ممکن را برای شما به ارمغان آورد.

ما با آنالیز، مشاوره و ارائه راهکارهای هدفمند و کارآمد و با در نظر گرفتن رنگ و ساختار سازمانی، نوع فعالیت، هدف و درخواست مشتریان گرامی بهترین خدمات را ارائه می دهیم که باعث رونق هرچه بیشتر تجارت شما می شود و بهترین نتایج را تضمین خواهیم کرد.


ما در اصل دو نوع وب سایت داریم :

   •   وب سایت داینامیک (Dynamic)

   •   وب سایت استاتیک (Static)

 

داینامیک :

به سایت هایی داینامیک (پویا ) گفته می شود که دارای پنل مدیریت محتوا هستند و مدیر سایت می تواند بدون داشتن دانش طراحی وب به راحتی محتویات هر صفحه از سایت خود را ویرایش یا بروز رسانی نماید. امروز تقریبا بیشتر وب سایتها داینامیک هستند. مثلا در سایت خود نسبت به یک موضوع رأی گیری داشته باشد، خبر درج نماید، و... در یک سایت داینامیک کنترل تمام بخش های سایت مثل ایجاد و یا حذف یک صفحه، ویرایش محتویات هرصفحه و... برعهده مدیر سایت است. این گونه سایت ها مطابق با نیاز کاربر و بودجه او ساخته می شوند و انعطاف پذیر هستند. امروزه بیش تر سایت ها به صورت داینامیک طراحی می شوند مثل سایت های خبری، شبکه های اجتماعی و...

مزایا :

   ♦   تغییر محتوای آنی و 24 ساعته محتوای وب سایت (افزودن، ویرایش و حذف).

   ♦   قرارگیری بهتر در موتورهای جستجو به دلیل بروزرسانی محتوا.

   ♦   هزینه بروزرسانی کمتر.

   ♦   کنترل پنل مدیریت محتوای فارسی (+ آموزش کامل در لاوان وب).

   ♦   صرفه‌جویی در زمان ایجاد صفحات و مطالب جدید.

   ♦   چند مدیریتی بودن با سطوح دسترسی مختلف.

معیاب :

   ♦   هزینه سرور وب سایتهای داینامیک بیشتر است(نگهداری).

   ♦   تهدیدات امنیتی بیشتر.

 

 

استاتیک :

سایت های استاتیک (صفحه وب ایستا) به سایت هایی گفته می شود که معمولا توسط HTML کدنویسی می شوند. در این سایت ها امکان اتصال به پایگاه داده و ایجاد تغییر محتوا و یا ویرایش سایت به صورت آنلاین امکان پذیر نیست، در نتیجه بروز رسانی این سایت ها نیازمند دانش طراحی وب می باشد. فرض کنید شما مدیر یک سایت خبری هستید و می خواهید روزانه چندین خبر را در سایت خود قرار دهید، در صورتی که سایت شما استاتیک باشد، برای ایجاد هر خبر باید از کسی که به دانش طراحی وب مسلط است کمک بخواهید و خود قادر به تغییر صفحات و مدیریت سایت خود نمی باشید. معمولا افرادی از سایت های استاتیک استفاده می کنند که احتیاجی به تغییر محتوای سایت خود ندارند و اطلاعات سایت آن ها در طول زمان تغییر چندانی نمی کند. 

مزایا:

   ♦   هزینه طراحی اولیه پایین.

   ♦   ایجاد و راه اندازی سریع.

   ♦   امنیت بیشتر به دلیل عدم استفاده از دیتابیس.

   ♦   سرعت لود بیشتر به دلیل پایین بودن حجم اطلاعات.

معایب :

   ♦   هزینه بالای بروزرسانی و تغییر محتوا.

   ♦   عدم توانایی تغییر در محتوای وب سایت توسط مدیریت(امکانات مدیریتی).

   ♦   زمان بر بودن ایجاد تغییرات در وب سایت

 

 

مزایا و معایب وب سایت های داینامیک و استاتیک :

     هزینه های طراحی سایت های استاتیک نسبت به داینامیک کمتر است، اما هزینه های نگهداری، بروز رسانی و پشتیبانی سایت های استاتیک از داینامیک بیش تر است.

   •   بروز رسانی محتوا در سایت های داینامیک بسیار آسان تر از وب سایت های استاتیک است و مدیر سایت از طریق کنترل پنل مدیریت محتوا می توانید به راحتی در هر مکان و زمان محتوای سایت خود را تغییر دهد. مثلا ویرایش صفحات سایت، حذف یک صفحه از سایت و...

      با توجه به این که سایتهای داینامیک پنلی را در اختیار کاربر و مدیران قرار می دهند،  هر کاربر و مدیر می توانند با کلمه کاربری و رمز عبور خود وارد پنل شوند و در نتیجه امکان توزیع مدیریت سایت در سیستم بین چند نفر، در این نوع از سایت ها وجود دارد.

      از آن جایی که یکی از روش های کسب رتبه بالا در موتورهای جستجو مثل گوگل، پویایی و بروز رسانی مداوم سایت است، سایت های داینامیک نسبت به سایت های استاتیک در موتورهای جستجو رتبه بالاتری کسب می نمایند.

      سایت استاتیک بوسیله کدهای html نوشته شده و فقط هرآنچه که در کد صفحه وجود دارد، برای کاربر نمایش داده می شود. در مقابل در طراحی سایت به روش داینامیک، از یک زبان سمت سرور (Server Side Language) مثل php و یا asp استفاده می گردد. در این حالت محتوای سایت توسط زبان برنامه نویسی (Scripting Language) از پایگاه داده خوانده می شود. با اتصال سایت به پایگاه داده این امکان به وجود می آید که محتوای سایت به صورت آنلاین تغییر نماید. این امر به خصوص در سایت هایی که احتیاج دارند اطلاعات وب سایت خود دائما تغییر دهند (مثلا یک فروشگاه اینترنتی)، اهمیت زیادی دارد.

 

 ► هزینه های طراحی سایت توسط لاوان وب را اینجا مشاهده کنید.

 

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما تماس بگیرید. ما در اصل مشاور هستیم.

 

طراحی وب سایت | لاوان وب